Podsumowanie 81. Ornitologicznych Mistrzostw Polski

W dniach 11-16  grudnia br. pięcioro naszych członków brało udział
w 81. Ornitologicznych Mistrzostwach Polski, które odbywały się
w Czeladzi. Jesteśmy bardzo dumni, bowiem w tym doborowym, międzynarodowym towarzystwie osiągnęliśmy ogromny sukces uzyskując następujące wyniki:

Kolega Andrzej Werbliński w sekcji I1 papuga falista  posturalna
w różnych klasach zdobył 4 tytuły Mistrza Polski, 2 tytuły I Wicemistrza Polski i 2 tytuły II Wicemistrza Polski,

Kolega Marek Barański w sekcji K rozella królewska zdobył tytuł Mistrza Polski, w sekcji K papuga górska zdobył tytuł Mistrza Polski, 
w sekcji M mnicha nizinna w różnych klasach tytuł II Wicemistrza Polski, w kolekcji tytuł II Wicemistrza Polski,

Kolega Marek Szymczak w sekcji M klasa rudosterka zielonolica kolekcja zdobył tytuł Mistrza Polski.

Kolega Leonard Majda w sekcji M klasa mnicha nizinna zdobył tytuł Mistrza Polski,

Kolega Marcin Przybył w sekcji M  mnicha nizinna kolekcja w różnych klasach zdobył tytuł Mistrza Polski i 2 tytuły I Wicemistrza Polski.

Podsumowanie VII Wystawy Ptaków Egzotycznych Kalisz 2018

VII Wystawa Ptaków Egzotycznych była jak zawsze bardzo udana,
a Mistrzostwa Ornitologiczne niezwykle satysfakcjonujące. Ptaki poddane analizie eksperta osiągnęły wysokie oceny, wszystkich wystawiających uhonorowaliśmy dyplomami, medalami, a za zdobycie najwyższej ilości punktów były wręczane także puchary.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za przybycie i wsparcie zbiórki na rzecz zimowego dokarmiania dziko żyjących ptaków, sponsorom
i partnerom za pomoc, Radiu Centrum 106,4 fm za patronat medialny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z najważniejszego dla nas wydarzenia na nasz facebookowy profil.

Prelekcja w szkole

 

18 kwietnia br. mieliśmy przyjemność zaprezentować naszych skrzydlatych podopiecznych dzieciom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu. W czasie trzech spotkań z różnymi grupami wiekowymi miały miejsce prelekcje dotyczące hodowli ptaków. Uczniowie przyjęli nas bardzo serdecznie i ciepło, padło dużo pytań,
a widziane z bliska ptaki zrobiły ogromne wrażenie. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Dorocie Matysiak za gościnność.

Podsumowanie wystawy

Za nami kolejna udana wystawa. Dziękujemy za liczne odwiedziny, za wsparcie naszej zbiórki na rzecz zimowego dokarmiania dziko żyjących ptaków, sponsorom
i partnerom za wsparcie, Radiu Centrum 106,4 fm za patronat medialny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na nasz profil na facebooku.
Wyjątkową dla nas rangę wystawie nadało, w tym roku, uhonorowanie za wieloletnią, pełną zaangażowania działalność kolegów: Henryka Jędraszczyka, Andrzeja Werblińskiego, Leonarda Majdę, Włodzimierza Świtalskiego tytułami Członków Zasłużonych Kaliskiego Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Egzotycznych CALISIA.