18 kwietnia br. mieliśmy przyjemność zaprezentować naszych skrzydlatych podopiecznych dzieciom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kościelcu. W czasie trzech spotkań z różnymi grupami wiekowymi miały miejsce prelekcje dotyczące hodowli ptaków. Uczniowie przyjęli nas bardzo serdecznie i ciepło, padło dużo pytań,
a widziane z bliska ptaki zrobiły ogromne wrażenie. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Dorocie Matysiak za gościnność. 

    Za nami kolejna udana wystawa. Dziękujemy za liczne odwiedziny, za wsparcie naszej zbiórki na rzecz zimowego dokarmiania dziko żyjących ptaków, sponsorom
i partnerom za wsparcie, Radiu Centrum 106,4 fm za patronat medialny. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na nasz profil na facebooku.
Wyjątkową dla nas rangę wystawie nadało, w tym roku, uhonorowanie za wieloletnią, pełną zaangażowania działalność kolegów: Henryka Jędraszczyka, Andrzeja Werblińskiego, Leonarda Majdę, Włodzimierza Świtalskiego tytułami Członków Zasłużonych Kaliskiego Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Egzotycznych CALISIA.

Serdecznie zapraszamy na
VI Wystawę Ptaków Egzotycznych


    16 września 2017 roku na Głównym Rynku w Kaliszu odbył się Piknik z Organizacjami Pozarządowymi. Nasze Stowarzyszenie, jako jedno z 40., miało zaszczyt w nim uczestniczyć. Celem imprezy było przedstawienie mieszkańcom bogatej oferty funkcjonujących w mieście organizacji. Chętni mogli wziąć udział w szkoleniu
z pierwszej pomocy, zbadać poziom glukozy we krwi, zapoznać się z profilaktyką raka piersi, czy dokonać przeglądu jamy ustnej. Przedstawiciele stowarzyszeń prezentowali również rękodzieło artystyczne i malarstwo, prowadzili warsztaty arteterapeutyczne, plastyczne, krawieckie, działania fotograficzne – portrety kaliszan, a także zajęcia karate. Dla dzieci przygotowano basen z kulami wodnymi, mini koszykówkę, malowanie twarzy, bańki mydlane oraz gry i zabawy z językiem polskim.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pikniku na nasz profil na facebooku.

    1 lipca 2017 roku odbyła się nasza letnia impreza integracyjna. Trzeci raz gościliśmy w wyjątkowym miejscu jakim jest Gospodarstwo Agroturystyczne Zacisze w Wojciechówce. Tegoroczna aura była nieco kapryśna, ale pogodny nastrój nas nie opuszczał, umilaliśmy sobie czas dobrą muzyką, pysznym jedzeniem i przede wszystkim ciesząc się własnym towarzystwem. Tematów do rozmów tradycyjnie było bez liku. Niewątpliwie prestiżu temu wydarzeniu nadała obecność Pani Justyny KrawczykPrezydent Polskiej Federacji Ornitologicznej, która odwiedziła nas wraz z mężem. Był to wielki zaszczyt i wyróżnienie dla naszego Stowarzyszenia, mamy nadzieję na więcej okazji do tak przyjemnych spotkań i już nie możemy doczekać się następnego razu.
    Na fotorelację z tych przemiłych chwil zapraszamy do galerii i na nasz profil na facebooku. 

Zebranie
członków KSHPE Calisia

 

    14 czerwca 2017 roku odbyło się ostatnie nasze zebranie przed przerwą wakacyjną. Omawialiśmy ważne sprawy bieżące, a na zakończenia obejrzeliśmy, opublikowany na stronie Polskiej Federacji Ornitologicznej, wywiad z wiceprezesem Poznańskiego Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Canaria 02 – Leonem Strykowskim. Więcej na naszym Facebooku 🙂

Przypominamy

Zebrania KSHPE CALISIA odbywają się w każdą drugą środę miesiąca
za wyjątkiem wakacji (lipiec, sierpień) w Klubie Osiedlowym Kaliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
na ul. Serbinowskiej 25 w Kaliszu o godzinie 18:00

[mappress mapid=”2″]