Spotkanie integracyjne

23 lipca 2016 roku zwyczajowo już odbyło się nasze wakacyjne spotkanie integracyjne. Zorganizowaliśmy je jak w ubiegłym roku w Gospodarstwie Agroturystycznym Zacisze w Wojciechówce – miejscu przyjaznym zwierzętom, co wyjątkowo przypadło nam do gustu. Pogoda nam sprzyjała, czas umilała dobra muzyka, więc nastroje były wyśmienite. W miłej aurze pogawędziliśmy o naszych hodowlach, zakosztowaliśmy pysznych potraw a wieczór zakończyliśmy ogniskiem oraz tradycyjnym pieczeniem kiełbasek.
Spotkanie było jak zawsze udane, zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Soptkanie hodowców KSHPE Calisia
11 lipca 2015 roku odbyła się impreza integracyjna Kaliskiego Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Egzotycznych CALISIA. Tym razem gościliśmy w Gospodarstwie Agroturystycznym Zacisze w Wojciechówce, gdzie podziwialiśmy wiele różnych zwierząt, które można zobaczyć w fotogalerii. Pogoda była słoneczna, humory szampańskie, a frekwencja duża. Nie zabrakło też dobrej muzyki prezentowanej przez DJ’a w osobie prezesa Andrzeja Werblińskiego. W przyjemnej atmosferze spędziliśmy czas na rozmowach, których głównym tematem była oczywiście wymiana spostrzeżeń na temat naszych hodowli. Potrawy serwowane przez gospodarzy były pyszne, a największym powodzeniem cieszył się smalec swojski z kiszonymi ogórkami. Kulinarną atrakcją po zapadnięciu zmroku było pieczenie kiełbasek przy ognisku. Niespodziewanie tuż przed zmrokiem „odwiedziła” nas para bociana czarnego, tak rzadkiego w chwili obecnej ptaka.
Spotkanie było bardzo udane, zapraszamy do galerii!

Spotkanie hodowców KSHPE CALISIA

 
  6 lipca 2013 roku odbyła się impreza integracyjna Kaliskiego Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Egzotycznych CALISIA. Po raz kolejny gościliśmy u wiceprezesa – kolegi Radka Szymańskiego i jego żony – Pani Joanny Krzyżanowskiej-Szymańskiej.
Obecni byli zarówno czynnie działający członkowie Stowarzyszenia jak i dawni koledzy, nasi sympatycy, a także zaprzyjaźniony doktor nauk weterynaryjnych – Pan Krzysztof Krukowski. Pogoda była słoneczna, a humory szampańskie. Nie zabrakło też dobrej muzyki serwowanej przez didżeja w osobie prezesa Andrzeja Werblińskiego
i smacznych kąsków znad ogniska. Zupa gulaszowa autorstwa Pani Barbary Majdy była wprost wyborna, a tort niezwykle efektowny i pyszny. Kolega Leonard Majda zaś umilał nam czas swoim śpiewem. Spotkanie upłynęło w bardzo przyjacielskiej atmosferze, co obrazują fotografie w naszej galerii. Zapraszamy do oglądania!

Spotkanie hodowców KSHPE CALISIA

11 czerwca 2011 roku w gościnnych progach wiceprezesa – kolegi Radka Szymańskiego i jego żony – Pani Joanny Krzyżanowskiej-Szymańskiej odbyła się impreza integracyjna Kaliskiego Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Egzotycznych CALISIA. Sobotnia słoneczna aura wyjątkowo nam sprzyjała. Czas umilała wesoła muzyka biesiadna, co było zasługą wielkiego audiofila – prezesa Andrzeja Werblińskiego.
W przyjemnej atmosferze spędziliśmy czas na rozmowach, których głównym tematem była oczywiście wymiana spostrzeżeń na temat naszych hodowli. Największą atrakcją spotkania było lotowanie pięciu mnich nizinnych naszego gospodarza. Mnicha nizinna to papuga, która pochodzi z Ameryki Południowej. Długość jej ciała to ok. 29 cm, a rozpiętość skrzydeł ok. 45 cm. Ciekawostką jest fakt, że mnicha jest jedyną papugą, która nie wykorzystuje dziupli i jam tylko samodzielnie buduje gniazda. Obserwowanie ich swobodnych lotów zapierało dech w piersiach, bowiem dla każdego hodowcy jest to niesamowity, bardzo poruszający widok.W programie imprezy znalazło się także pieczenie kiełbasek i kosztowanie pysznej grochówki, którą zawdzięczamy Pani Barbarze Majdzie – żonie kolegi Lonarda Majdy. Spotkanie było bardzo udane o czym świadczą fotografie umieszczone w galerii. Zapraszamy do oglądania!