Galeria >> Imprezy >> Spotkanie hodowców

Spotkanie hodowców KSHPE CALISIA

11 czerwca 2011 roku w gościnnych progach wiceprezesa – kolegi Radka Szymańskiego
i jego żony – Pani Joanny Krzyżanowskiej-Szymańskiej odbyła się impreza integracyjna Kaliskiego Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Egzotycznych CALISIA. Sobotnia słoneczna aura wyjątkowo nam sprzyjała. Czas umilała wesoła muzyka biesiadna, co było zasługą wielkiego audiofila – prezesa Andrzeja Werblińskiego.
W przyjemnej atmosferze spędziliśmy czas na rozmowach, których głównym tematem była oczywiście wymiana spostrzeżeń na temat naszych hodowli. Największą atrakcją spotkania było lotowanie pięciu mnich nizinnych naszego gospodarza. Mnicha nizinna to papuga, która pochodzi z Ameryki Południowej. Długość jej ciała to ok. 29 cm,
a rozpiętość skrzydeł ok. 45 cm. Ciekawostką jest fakt, że mnicha jest jedyną papugą, która nie wykorzystuje dziupli i jam tylko samodzielnie buduje gniazda. Obserwowanie ich swobodnych lotów zapierało dech w piersiach, bowiem dla każdego hodowcy jest to niesamowity, bardzo poruszający widok.W programie imprezy znalazło się także pieczenie kiełbasek i kosztowanie pysznej grochówki, którą zawdzięczamy Pani Barbarze Majdzie – żonie kolegi Lonarda Majdy.