Galeria >> Hodowle >> Piotr Olszyna


Moje zamiłowanie dotyczące ptaków egzotycznych zostało zapoczątkowane w 2000 roku. Właśnie wtedy odkryłem, że ich hodowla sprawia mi dużo przyjemności, przy czym do dnia dzisiejszego co roku z niecierpliwością oczekuję najważniejszego dla wszystkich hodowców okresu lęgowego.
Początkowo w mojej hodowli dominowały tylko mandarynki standard, które urzekły mnie swoim niezwykłym wyglądem. Z czasem jednak moja mała hodowla zaczęła się powiększać, zarówno o nowe gatunki kaczek jak i inne ptactwo egzotyczne. Przez pewien okres hodowałem kilka gatunków bażantów (diamentowe, złote, srebrne, bananowe i królewskie) oraz czarne łabędzie. Te ostatnie jednak były trudne w utrzymaniu, dlatego też zostałem zmuszony z nich zrezygnować.
Po tym moje zamiłowanie skupiło się na pawiach czarnoskrzydłych, które w okresie godowym zachwycają swym przepięknym ogonem. W tym roku zdecydowałem się na “urozmaicenie” swojej hodowli o papugi, kanarki, gołąbki diamentowe oraz uznawane za najpiękniejsze ziarnojady świata amadyny wspaniałe.
Od grudnia 2010 roku należę do Kaliskiego Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Egzotycznych CALISIA, gdzie wraz z kolegami możemy się wymieniać doświadczeniami związanymi z naszą wspólną pasją. Obecnie w swojej hodowli posiadam kaczki: mandarynki (standard, białe) karolinki (standard, białe), bajkalskie, srebrzanki modrodziobe, cyraneczki czerwonoramienne, cyraneczki złote, drzewice wdówki; pawie czarnoskrzydłe; papugi: faliste, nimfy, aleksandretty obroźne zielone, nierozłączki; amadyny wspaniałe; kanarki: czerwony, harceński, gloster angielski; gołąbki diamentowe.